niedziela, 17 listopada 2013

Szlachetna Paczka

Po dłuższej przerwie usprawiedliwiam nieobecność! Kochane Obserwujące mojego bloga - już trzeci rok pracuję społecznie jako wolontariusz w ogólnokrajowej akcji Szlachetna Paczka. Założeniem akcji w moim rozumieniu jest nie "dawanie ryby czy wędki", raczej "wzbudzanie chęci łowienia", dawanie impulsu do zmiany na lepsze w rodzinach, które znalazły się w trudnej sytuacji.

Obowiązkowe szkolenia, potem wizytowanie rodzin wskazanych przez organizacje samorządowe i społeczne oraz pedagogów szkolnych, to zabiera mnóstwo czasu i całą moją uwagę. Już otwarto bazę internetową z opisami rodzin będących w potrzebie, wciąż dodawane są następne opisy rodzin. Najpiękniejsze wspomnienia zawdzięczam osobom, które były Darczyńcami dla moich rodzin w poprzednich latach! Warto się teraz potrudzić, aby spotkać takich cudownych ludzi! A jacy wspaniali są ci, którzy zorganizowali i podtrzymują swoją pracą cały nasz Rejon! W takim towarzystwie każda praca to czysta przyjemność!
Przepraszam Obserwujących, ale dekupaże odłożyłam do czasu zakończenia akcji umieszczenia moich rodzin w bazie Szlachetnej Paczki. Serdecznie pozdrawiam!