piątek, 26 października 2012

Krajobrazy zimowe na lampionach

Jesień powoli chowa swoje uroki. Gdzieniegdzie już sypnął dziś śnieg, zatem można zacząć przypominać o urokach następnej pory roku. Oto trzy szklane lampiony z zimowymi krajobrazami.
Pierwszy wysokości 12cm, może być na duże świeczki.To samo ujęcie po kolei: w świetle dziennym, oświetleniu żarówkowym i w ciemnościach. Chciałam raz zrobić motyw ośnieżonego miasteczka, często wykorzystywany na lampionach. "Podrasowałam" płatki śniegu, aby były widoczne w każdej sytuacji.

Drugi lampion to kombinacja fragmentów serwetki z nocnym krajobrazem, przerobionym na "zmierzchowy", na wysokim 17cm kielichu o małej czaszy.

Nóżka tego lampionu została ozdobiona szpachlówką Easy Filler firmy Flugger, transparentną pastą żelową i trochę konturówką Glas Effect Gel.
Trzeci lampion zrobiłam na szkle wysokości 7cm po świecy z Ikei. Przedstawia zimowe aktywności rekreacyjne zgrupowane w trzech miejscach: na lodowisku, stoku narciarskim i stoku saneczkowym.Aby nie było wątpliwości, ten lampion w ciemności wygląda tak:

Teraz jestem już lepiej nastawiona do zmiany pory roku. Mam nadzieję, że Miłe Odwiedzające i  Mili Odwiedzający także. Pozdrawiam ciepło i nastrojowo!