niedziela, 4 listopada 2012

Lampiony biało-granatowe

 Zniknął wczesny październikowy śnieg. Listopad spokojnie objął krajobrazy szarościami. Jednak już za kilka tygodni ciężarówka z Coca-Colą zacznie pojawiać się w reklamach telewizyjnych  z zaśpiewem "Coraz bliżej Święta!"  Bombki na różnych etapach ozdabiania, zatem ten post jeszcze o lampionach. Zobaczyłam podobny lampion w pasmanterii na ulicy Widok, dowiedziałam się, że jest oklejony papierem ryżowym w dwóch kolorach. Spróbowałam takiego połączenia na dwóch dużych kielichach. Brokat biały tylko na nóżkach i ociupinka niebieskiego brokatu na fragmentach "zimowego nieba".

Mikołaj spieszy się z prezentami, powozi reniferami "z ręki".

Na granicy między "ziemią i niebem" partie "śniegowe" bardzo lekko podmalowałam, aby były widoczne, ale nadal prześwitywało przez nie światło świeczki.
Mam nadzieję, że w tym roku Mikołaj na Święta znajdzie każdy dom, nawet w najdalszym zakątku i każdemu przyniesie trochę radości. Aby trochę Mu pomóc, jestem po raz drugi wolontariuszem w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Stowarzyszenie Wiosna prowadzi akcję rozpoczętą przez księdza Jacka Stryczka z Krakowa. Zapraszam do bycia pomocnikiem Mikołaja na stronę http://www.szlachetnapaczka.pl/
W nastroju zupełnie nie listopadowym pozdrawiam wszystkich Miłych Zaglądających!